چشم انداز و ماموریت

چشم انداز دیپارتمنت حقوق

تبدیل دیپارتمنت به اصلی ترین مرکز آموزش و تولید علم حقوق در کشور و کسب جایگاه شایسته در میان دیپارتمنت های حقوق منطقه

بیانیه مأموریت دیپارتمنت حقوق

مأموریت های دیپارتمنت حقوق به دو بخش “کسب  بیشترین سهم در توسعه و ترویج علم حقوق و ارزشهای  حقوقی در کشور” و تربیت نخبه ترین محصلان حقوق در کشور  به شرح زیر تفکیک می شوند .

الف) کسب بیشترین سهم در توسعه و ترویج علم حقوق و ارزشهای حقوقی در کشور

این به به زیر مجموعه های زیر تقسیم می شود:

 1. تولید بیشترین مقدار متن حقوقی از نظر کمی و تاثیر گذارترین متون از لحاظ کیفی. این متون ضمن پاسخگویی به نیاز های آموزشی کشور در زمینه علم حقوق، به درک صحیح قوانین و رویه های حقوقی در سطح ملی و بین المللی کمک کرده و با ایجاد دکترین حقوقی در کشور ، مورد  استفاده قضات، سارنوالان ، وکلای مدافع  و دیگر فعالان در عرصه حقوق قرا خواهند گرفت
 2. بررسی و تحقیق حنبه های حقوقی مسائل و مشکلات سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تجاری و فرهنگی در سطح ملی و منطقه ای و ارائه راهکار برای حل مشکلات آنها.
 3. تحقیق و پژوهش و برگزاری برنامه های فشرده و تخصصی در حوزه های مختلف علم حقوق.
 4. جذب نیرو های کار آمد و متخصصی، صاحب نظر و نخبه به عنوان کدر علمی و تحقیقاتی دیپارتمنت
 5. ترویج و توسعه ارزشهای عدالت محور و آزادی  گستر با  تمرکز بر محو تبعیض جنسیتی  و نژادی ، ترویج حاکمیت قانون ، مبارزه  با فساد و گسترش مدارای مذهبی و نژادی.
 6. ترویج و توسعه اخلاقیات و ارزشهای انسان محور و جهان شمول ،حقوق بشر و آزادی های عمومی
 7. در آمد زایی در راستای کمک به ثبات مالی دانشگاه و دست یابی به استقلال مالی دیپارتمنت .

ب) تربیت نخبه ترین محصلان حقوق در کشور

این بخش به زیر مجموعه های زیر تقسیم میشود:

 1. تربیت دانشجویانی متعهد ، قانون گرا، مبتکر، مسئولیت پذیر و با انگیزه
 2. تربیت محصلین عمل گرا و نخبه با توانایی علی عملی که در حوزه های قضاوت ، سارنوالی و کالت مدافع و خدمات مشاوره ای حقوق در سطع کشور بهترین باشند . این محصلین در تمام شاخه های علم حقوق که در کریکولم درسی دیپارتمنت درج شده اند توانایی های لازم عملی را به دست خواهند آورد.
 3. تربیت محصلین متخصص و نخبه با توانایی نظریه پردازی در علم حقوق . این محصلین خواهند توانست در حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی ، حقوق اساسی، حقوق بشر و بین المللی ، صاحب نظر شده و در سطح ملی شناخته شده باشند
 4. تربیت محصلین روشنفکر . این محصلین خواهند توانست با تمسک به اصول کلی حقوق مانند عدالت و انصاف ، رویکردی انتقادی به حقوق و قوانین در کشور داشته و با نگاهی متفاوت ،باعث اصلاح و توسعه حقوق در کشور شوند.

پلان استراتیژیک دیپارتمنت حقوق 

0 0 votes
Article Rating

Sharingچاپ
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

2023-12-07