پیام رئیس دانشکده حقوق

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشکده حقوق دانشگاه کاتب از ابتدای تاسیس، دوره‌های پر فراز و نشیبی را طی کرده است. در این میان، دوره هشت ساله اخیر از سال 1395 تا سال 1402 از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

ازابتدای سال 1395 دانشکده حقوق اولین پلان استراتژیک خویش را تدوین و چشم انداز خویش را تبدیل شدن به اصلی ترین مرکز آموزش و تولید علم حقوق در کشور و کسب جایگاه شایسته در میان دانشکده‌های حقوق منطقه قرارداد. تا پایان سال 1400 برای رسیدن به این چشم انداز با وجود تحولات عمیق و گسترده در کشور تلاش نمود، حاصل این تلاش‌ها کسب اعتبار مرحله سوم و تبدیل شدن به یکی از خوشنام‌ترین دانشکده‌ها در سطح کشور بود. تأسیس کلینک حقوقی، موفوقیت‌های چشم‌گیر در مسابقات ملی و بین المللی، اخذ مجوز برنامه های ماستری حقوق جزا وجرم شناسی و حقوق بین الملل نشر مجله علمی و پژوهشی کاتب گواه بر رسیدن به چشم انداز پنج ساله اول دانشکده حقوق است.

در سال 1401 دانشکده پلان استراتژیک دوم خویش را تدوین و در آن چشم انداز خویش را تبدیل شده به دانشکده کار آفرین در نظر گرفت و با وجود تحولات سیاسی سال 1400 و فقر رو به گسترش در جامعه، مهاجرت طبقه جوان و در حال تحصیل، تغییر نگاه عمومی نسبت به رشته حقوق، دانشکده اقدامات قابل توجهی برای رسیدن به چشم انداز جدید را انجام داده است. اخذ مجوز و راه اندازی برنامه ماستری حقوق خصوصی، اخذ مجوز و نشر مجله علمی – تحقیقی حقوق کاتب، اقدامات اولیه برای ایجاد برنامه فقه و قانون در مقطع لیسانس از اقدامات مهم دانشکده برای تحقق چشم انداز جدید است. در سالهای آینده توسعه کلینیک حقوقی و خدمات مشاوره‌ای، راه اندازی موسسه جرم شناسی دانشکده را به چشم اندازش نزدیک خواهد نمود.

قابل ذکر است تمامی موفقیت‌ها مرهون زحمات همکارانم در دانشکده حقوق است، یقینا تلاش مجاهدانه همکارانم برای کشور و فرزندان و آینده سازان این سرزمین به ثمر خواهد نشست و شاهد رشد، ترقی و بالندگی بیشتر دانشکده در مقیاس بزرگتر خواهیم بود.

ابراهیم رضایی

رئیس دانشکده حقوق دانشگاه کاتب

 

 

0 0 votes
Article Rating

Sharingچاپ
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

2024-02-25